Nors Vilnius tampa patogesnis elektromobiliams, kai kurių lengvatų gali nelikti

Nors Vilnius tampa patogesnis elektromobiliams, kai kurių lengvatų gali nelikti

Nors Vilnius tampa patogesnis elektromobiliams, kai kurių lengvatų gali nelikti

Vilnius tampa vis patogesnis elektromobiliams. Mieste įjungtos 50 naujų greito įkrovimo stotelių. Tiesa, jos mokamos: elektra du-tris kart brangesnė nei namuose. Naujos nemokamos stotelės žadamos tik kitąmet, ir tai tik 5. Negana to, meras jau svarsto panaikinti elektromobiliams galiojančias lengvatas – nemokamą parkavimą bei važiavimą A juosta.

<….>

Elektromobilių vairuotojai didžiuosiuose šalies miestuose kol kas dar naudojasi keliomis privilegijomis – parkavimas jiems yra nemokamas, taip pat leidžiama važiuoti viešojo transporto juostomis. Tačiau elektromobilių daugėjant, ir šių lengvatų gali nebelikti.

„Privilegijų elektromobiliams išliks. Atsiras gal vietoj tų kitos. Senamiesčio tam tikrų vietų naudojimas. Tikrai eisime link to, kad ten būtų švaresnis transportas. Ateis ta diena, kai atskirose zonose lengvatos elektromobiliams bus kitos“, – sako Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

<….>

Vairuotojai į elektrines mašinas dar šnairuoja ne tik dėl aukštesnės kainos, bet ir dėl greitai senkančių baterijų žiemą, įkrovimo stotelių trūkumo. Šiuo metu Lietuvoje jų yra vos apie 200, ir pusė jų tik Vilniuje.

„Reikalingos įkrovimo vietos prie didžiųjų kelių. Tai neturi būti pavienės stotelės. Ji gali būti užimta, reikės kitam laukti. Turi būti gal 10 įkrovimo vietų vienoje vietoje“, – mano Aplinkos apsaugos instituto vadovas Alfredas Skinulis.

<….>

Daugiau apie tai: https://www.tv3.lt/naujiena/verslas/1015782/nors-vilnius-tampa-patogesnis-elektromobiliams-kai-kuriu-lengvatu-gali-nelikti