Ionity įkrovimo stotelių tinklas pradeda plėtrą Lietuvoje

Ionity įkrovimo stotelių tinklas pradeda plėtrą Lietuvoje

Ionity įkrovimo stotelių tinklas pradeda plėtrą Lietuvoje

Visą Europą apimantis Ionity įkrovimo stotelių tinklas dar šiais metais turėtų pastatyti pirmąsias itin didelės galios stoteles, rašo „Verslo žinios“.

Žinia, kelių automobilių gamintojų – „BMW Group“, „Daimler AG“, „Ford Motor Co.“, „Volkswagen Group“ ir „Porsche AG“ Vokietijoje įkurta įmonė „Ionity GmbH“ visoje Europoje kuria 350 kW galios įkrovimo stotelių tinklą, trys jo stotelės numatytos ir Lietuvoje, „Circle K“ degalinėse.

„Jos nebus miestuose. Mūsų tinklalapyje galite matyti, kad mes nestatome stotelių miestuose. Jos bus prie svarbiausių transporto magistralių, nes mūsų tikslas – suteikti galimybę elektromobiliais keliauti greitai ir toli. Pavyzdžiui, iš Kauno ar Vilniaus greitai nuvažiuoti į Taliną. Arba iš Vilniaus nuvažiuoti į Klaipėdą ir atgal. Žinoma, kelias „Via Baltica“ taip pat turi būti padengtas“, – dienarščiui aiškino Janas Haugenas-Ihle, „Ionity“ vadovas Šiaurės Europai,J. Haugenas-Ihle.

J. Haugenas-Ihle sako, kad pirmosios viena ar dvi „Ionity“ stotelės Lietuvoje bus pastatytos jau šį rudenį. Tačiau „bent pusmetį“ reikės palaukti, kol jos bus prijungtos prie tinklo, todėl paslaugas planuojama pradėti teikti iki 2020 m. pabaigos.

Vakarų Europoje už „Ionity“ tinklo paslaugas galima atsiskaityti įvairiais būdais: naudojantis bekontakte kortele arba žetonu, taip pat galima atsisiųsti mobiliąją programėlę. Tokia pati sistema bus naudojama ir Lietuvoje.

Šiuo metu visoje Europoje naudojama bandomoji „Ionity“ kainodara – 8 Eur už įkrovą, nepriklausomai nuo sunaudotos energijos kiekio. Norvegijoje, Švedijoje ar Danijoje, kuriose yra savos valiutos, nustatytos atitinkamo dydžio kainos.

„Mes neplanuojame turėti atskirų kainų atskiriems regionams. Išimčių, žinoma, bus. Pavyzdžiui, Norvegijoje „Volkswagen ID.3“ bus parduodami įskaičiavus 3.000 nemokamų kWh „Ionity“ tinkle, – sako J. Haugenas-Ihle. – Yra įvairių atsiskaitymo būdų. Pavyzdžiui, nusipirkę „Audi e-tron“, gausite mokėjimo kortelę, kuria galėsite atsiskaityti. Taip pat darys „Mercedes“, „Porsche“ ir kitų elektromobilių gamintojai. Tokiu būdu gamintojai patys suteiks ir mokėjimo paslaugą. Bet jeigu jūs atvažiuosite „VW e-Golf“ arba „BMW i3“, galėsite susimokėti mobiliąja programėle.“

 

Daugiau apie tai: https://www.vz.lt/laisvalaikis/automobiliai/2019/09/27/ionity-elektromobiliu-stoteliu-tinklas-pradeda-pletra-lietuvoje

Nuotr.: Ionity