Renault Zoe – vienas perkamiausių elektromobilių Europoje

Renault Zoe – vienas perkamiausių elektromobilių Europoje

Renault Zoe – vienas perkamiausių elektromobilių Europoje

Renault Zoe – antras perkamiausias elektromobilis Europoje

2018 metais Renault Zoe tapo antru labiausiai perkamu keleiviniu elektromobiliu Europoje (BEV – battery electric vehicle ir PHEV – plug-in hybrid electric vehicle, liet. elektromobilių ir įkraunamų hibridų kategorijoje). 

Iš viso 2018 metais Europoje buvo atlikta net 38,538 Renault Zoe registracijų. Pirmoje vietoje buvo  Nissan Leaf su 40,609, trečioje – BMW i3 su 24,432, ketvirtoje – Mitsubishi Outlander PHEV su 23,921 ir penktoje – Volkswagen e-Golf su 21,252 registracijomis. 

Lentelėse žemiau matyti Renault Zoe pardavimo skaičiai Europoje. 

zoe

Lentelė 1: Renault Zoe mėnesiniai ir metiniai pardavimai Europoje. Pateikta statistika iš šių šalių: Austrija, Belgija, Kipras, Čekijos Respublika, Danija, Estija, Suomija, Prancūzija, Vokietija, Didžioji Britanija, Graikija, Vengrija, Islandija, Airija, Italija, Latvija, Lietuva, Liuksemburgas, Olandija, Norvegija, Lenkija, Portugalija, Rumunija, Slovakija, Slovėnija, Ispanija, Švedija, Šveicarija.

 

renault zoe

Lentelė 2: Renault Zoe metiniai pardavimai Europoje.

Remiantis duomenimis lentelėse, akivaizdu, kad Renault Zoe pardavimas Europoje nuo pat 2012 metų augo. 2019 metų I pusmetį Zoe elektromobilių parduota netgi daugiau nei tuo pačiu metu pernai. O tai leidžia tikėtis labai gerų rezultatų ir 2019 metų elektromobilių pardavimo apžvalgoje. 

Naujoji Renault Zoe pasirodys 2020 – aisiais metais

Renault jau pradėjo pardavinėti 2020 metais pasirodysiantį visiškai elektrinio Zoe 52 kWh hečbeko modelį, kurio kaina be baterijos nuomos siekia šiek tiek mažiau nei 20 000 eurų.

Auto – gamintojas pristato Zoe kaip idealų mažesnio dydžio miesto automobilį su prieinamesne kaina EV spektro gale – todėl jis bus patrauklus vairuotojams, kuriems nereikia didesnio nuvažiuojamo atstumo ar daugiau greito įkrovimo galimybių.

Birželio mėnesį gamintojas pristatė 2020 – ųjų metų Zoe versiją, pabrėždamas, kad ši išlaikys mažesnį hečbeko dydį. Taip pat buvo padidintas automobilio našumas ir  atnaujintas salonas.

Zoe hečbekas yra parduodamas su 52 kWh akumuliatoriaus nuoma, kuris palaiko greitą 50 kW nuolatinės srovės įkrovimą ir pasiekia 395 km vienu įkrovimu nuvažiuojamą atstumą. Naudojant AC tipo įkrovimo jungtį, elektromobilį galima įkrauti iki 22 kWh galios, bateriją bus galima visiškai įkrauti per mažiau nei tris valandas.

Renault Zoe specifikacija

Vis dar galima įsigyti originalią 22 kW bateriją turintį Zoe modelį. Tačiau naujoji baterijos versija Z.E 40 siūlo papildomą 160 km vienu įkrovimu nuvažiuojamą atstumą. Gamintojas žada, kad iš viso Renault Zoe gali nuvažiuoti net 400 km.

Zoe įkrovimo laikas priklauso nuo įkrovėjo tipo. Žemiau pateiktoje lentelėje matyti, kad tai gali užtrukti nuo 1 val 38 min, kraunant 43kW pakrovėju, arba iki 20 valandų, kraunantis namuose įjungus į 2,3 kW rozetę.

ZOE pakrovimas

Lentelė 3: Renault Zoe įkrovimo laikas.

100 kW variklis R135 prilygsta 136 AG vidaus degimo varikliui ir jo turimas didesnis sukimo momentas suteikia didesnį pagreitį ir geresnį atsaką į pedalo paspaudimą. R135 variklio 245 Nm sukimo momentas leidžia nuo 80 iki 120 km/val įsibėgėti vos per 7,1 sekundes – 2,2 sekundėmis greičiau nei su R110 varikliu. Įsibėgėjimas nuo 0 iki 100 km/val. užtrunka mažiau nei 10 sekundžių. Be to, maksimalus Zoe greitis padidėjo iki 140 km/val.

Renault Zoe kaina

Šiuo metu Renault Zoe (modelis su Z.E.40 baterija, kuri yra apie 45 kW talpos) kaina Didžiojoje Britanijoje prasideda nuo £28,520, tai yra  apie 31,610 EUR. Žinoma, vakarų šalyse įsigijant elektromobilį, dažnai taikoma valstybės kompensacija, pavyzdžiui, perkant Renault Zoe Didžiojoje Britanijoje šiuo metu jos kaina dėl valstybės dotacijos sumažėtų £3,500.

Renault Zoe baterijos kaina

Jei Zoe pirktumėte Didžiojoje Britanijoje, Z.E.40 baterijos modelio neribotos nuomos kaina būtų £110 per mėnesį. Jei nuvažiuotumėte mažiau nei 4500 km per metus, nuoma jums kainuotų £59 per mėnesį. Detalią lentelę apie Zoe baterijos nuomą galite rasti čia: Baterijos nuoma

Beveik visos parduodamos Zoe yra parduodamos su baterijos nuoma. Tačiau Lietuvoje ši paslauga nėra teikiama. Be baterijos elektromobiliai negali atlikti savo funkcijos ir yra beveik beverčiai. Lietuvos automobilių skelbimų portaluose galima rasti Zoe elektromobilių be baterijos vos už mažiau nei 6 tūkst. EUR tačiau jų ilgą laiką niekas neperka. 

Automobilį galite nusipirkti ir kartu su baterija pasirinkdami „i“ versiją, tačiau tai labai padidina kainą. Tai taip pat reiškia, kad visos su baterija susijusios problemos po penkerių metų / 100 000 km garantinio laikotarpio bus Jūsų problema.